Yumurtalarımız Serbest Gezen Tavuklardan elde edilir. Serbest dolaşan, istediği kadar güneş gören, merada yılın her dönemi yeşillikler, destek olarak da kimyasal değmemiş topraklarımızda yetişen atalık buğdayımız, arpa ve çavdarımız ile, doyduğu zamana kadar istediği gibi beslenen tavukların, kendi doğal döngüsüne müdahale edilmeden oluşan besleyici değeri yüksek yumurtaları, tüm öğünlerinize lezzet katmak amacıyla sofralarınızda...

Yumurtalarımız da bizim için en önemli iki konu, tavukların beslenmesi ve özgürce gezebilecekleri alanlarının sağlanmasıdır. Özgür gezen tavuklar, yılın her dönemi yeşillikler, buğday, arpa ve çavdar gibi organik yemlerl beslenmektedir. 

Gezen tavuk yumurtası, tavukların kapalı ortam dışında dolaşıp doğal olarak kendi yemini kendisinin bulabildiği ve güneş ışığını alarak doğal ortamına uygun olarak yaşayan tavukların yapmış olduğu yumurtalardır. Kümeslerin kapıları her zaman açık olduğundan, tavuklar istediği zaman merada gezmektedir. İstediği kadar güneş gören, doyduğu zamana kadar istediği gibi beslenen tavukların, doğal üreme döngüsü içinde oluşan besleyici değeri son derece yüksek yumurtaları tazecikken paketlenerek sofralarınıza gönderilmektedir.

Herhangi bir müdahaleye maruz kalmayan tavukların hangi besini ne kadar yediği ile ve ne kadar güneşlendiği ile ilişkili olarak yumurtalarımızın sarıları farklılık gösterebilir. Bu, doğal sürecin, doğal bir sonucudur. Çünkü gezen tavuklar özgürdür, stresten uzaklardır ve istedikleri gibi gezebildikleri için doğal beslenirler.Gezen tavuk yumurtası yumurtaların içinde en faydalısı ve besin değeri en yüksek olanıdır.


Günlük Taze Yumurtanın Faydaları Nelerdir?

Günlük doğal köy yumurtası, içindeki çinko ise büyüme, gelişme ve bağışıklık sistemi için önemli bir içeriktir. Doğal köy yumurtasının içerdiği faydalı maddeler sadece bu kadarla sınırlı değildir. Hakiki köy yumurtası vitamin içeriğinin yanında, ciddi bir mineral potansiyeli taşıdığı da bilinmektedir. Demir ve çinko ise bu minerallerin başında gelen minerallerdir. Demir kan yapımı için gereklidir. Kan demir içerikli bir yapı olduğu için demir vücudumuz için çok önemli ve gerekli bir mineraldir. Demir eksikliği kansızlığa neden olur. Bunun yanında büyüme ve gelişmeye yardımcı, hastalıklara karşı koruyucu görev görür. Demir eksikliği görülen çocuklarda öğrenme güçlükleri oluşur, Okul başarısı ve öğrenme kabiliyetinde düşüşler göze çarpar.

Siparişleriniz İzmir içine özel teslimat araçları ile, İzmir dışına ise kargo ile özel ambalajlı olarak size ulaştırılmaktadır.

Afiyet olsun.