Menu
Alışveriş Sepetiniz
600 ₺ & Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!   >> Kampanya Detayları

Siyah Zeytin Çeşitleri

Sofralık Siyah Zeytin Çeşitleri

Zeytin, kahvaltılarımızın vazgeçilmez ürünüdür. Akdeniz bölgesine has olan bu meyve, insanlık tarihi kadar eski bir geçmişe sahiptir. Yeşil ve siyah zeytin çeşitleri, ülkemizde tüketilmektedir. Siyah zeytin üretimi, yeşil zeytin üretimine göre daha fazladır.  Doğal formantasyon ile üretilen siyah zeytinler, sağlık konusunda problem teşkil etmemektedir. Siyah zeytin firmaları, yöresel anlamda farklılık gösteriyor. Siyah Gemlik Zeytin, en meşhur çeşitlerdendir. Online zeytin satın alma kategorisinde sitemizi ziyaret ederek istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

Nefis Tadıyla Siyah Zeytin Ürünleri

Akdeniz iklimini seven bu meyve, kahvaltıların vazgeçilmez seçeneğidir. Sabun yapımında, ilaç yapımında ve yemeklik kategorisinde kullanılan bu meyve, çok faydalıdır. Zeytinin faydalarını saymakla bitiremeyiz. Ülkemizde Gemlik Zeytin en meşhur zeytindir. Aydın ve Denizli çevresinde zeytin ağaçları sıklaşır.

Siyah zeytin fiyatları, çekirdeğinin yapısına ve et kalınlığına göre farklılık arz etmektedir. Edremit, ayvalık, memecik, çakır, çelebi, çekişte, çilli, dilimli, salamura ve domat gibi çeşitleri bulunuyor. Edincik, eğriburun, hal halı, İzmir, Kalem Bezi, Kan Çelebi, Karamürsel, Kilis, Kiraz, Manzanilla, Memeli, Nizip ve Sarı Haşebi gibi çeşitleri de zikredebiliriz. Siyah zeytin çeşitleri kategorisinde, ürünün genel özellikleri satış fiyatını belirliyor. Zeytinin boyutu, küçük taneli oluşu ve etli oluşu, ürünün kalitesini belirlemektedir. Türkiye'de en iyi siyah zeytin cinsleri Marmara ve Ege'den çıkmaktadır.

Faydasından dolayı her zaman için tercih edilen siyah zeytinler, markaya göre farklılık gösteriyor. Mükemmel tadıyla sofralarımızı şenlendiren zeytin, çok faydalı bir bitkidir. Siyah zeytin markaları, üretildiği yöreye nispet edilmektedir. Yöreye göre fiyat da değişmektedir. Online satın alma kategorisinde en ucuz siyah zeytin ürünlerini pratik bir şekilde satın alabilirsiniz.  Siyah Zeytinin Faydaları Nelerdir?

Zihinsel gelişime fayda sağlar. Başa sürüldüğü zaman baş ağrısını alır. Saçları kuvvetlendirir canlılık kazandırır.

Kalp için çok faydalıdır.
Vücut için gerekli aminoasitleri sağlar.
Demir, fosfor, iyot, sodyum, potasyum ve magnezyum vitamini sağlar.
 Bağışıklığı artırır ve hastalıklara karşı direnç sağlar.
Doğurganlığı artırır ve üreme problemine karşı tedavi edici etki meydana getirir.
Anemiye karşı etkili koruma sağlar.
Kansere karşı vücudu korur ve etkili koruma sağlar.
Kan pıhtılama sorununu ortadan kaldırır.
Alzaimer riskini azaltır ve başta oluşabilecek tümörleri engeller.
E vitamini sağlar ve vücudun E vitamin ihtiyacını karşılar.
Hücreleri korur ve hücre yenileme işleminde vücuda yardımcı olur.
Diyet programı uygulayanlar için mükemmel bir seçenektir. Kolesterolün oluşumun engeller ve kilo almayı önler.
Kan basıncını düzenler.
Siyah zeytinin vücudumuza sayısız faydası bulunmaktadır. 

 

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Tarama deneyiminizi ve sitemizin işlevselliğini geliştirmek için tanımlama bilgileri ve diğer benzer teknolojileri kullanıyoruz. Gizlilik Politikası .